Skip to content

Gandawa: co warto zobaczyć w tym mieście?

Gandawa to jedno z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Belgia, a czas spędzony na poznawaniu jego zabytków dla nikogo z nas nie będzie czasem straconym. To miasto to atrakcyjny cel wycieczki dla każdego miłośnika historii oraz dla tych osób, które lubią spędzać czas w pięknej scenerii.

Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w Gandawie

Gandawa to malownicze kanały, dzięki którym w mieście tym panuje wyjątkowa atmosfera, oraz średniowieczne budowle, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługują domy cechowe, stojące wzdłuż nabrzeży Korenlei i Greslei rzeki Leie. Warto zajrzeć do gotyckiego kościoła św. Mikołaja oraz zwiedzić Muzeum Sprawiedliwości, urządzone w murach średniowiecznego zamku Het Gravensteen.

Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wycieczki po Gandawie mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie, a wspomnienia związane z wizytą w tym mieście na długo zapiszą się w naszej pamięci. W tym mieście Belgia prezentuje wyjątkowo piękne oblicze, a spacer nad gandawskimi kanałami to wyjątkowa przygoda nawet dla tych najbardziej doświadczonych turystów.

Published inMiejsca